• Czy warto zapisać dziecko do szkoły językowej?

Czy warto zapisać dziecko do szkoły językowej?

2018-01-26 \\ Uczeń \\

Znajomość języków obcych jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach. Dlatego rodzicie powinni dołożyć wszelkich starań, aby ich dzieci już od najmłodszych lat szkoliły swoje umiejętności w tym zakresie.

Są różne sposoby na to, aby nauczyć dziecko języka obcego. Można z nim pracować samodzielnie, w domowym zaciszu, podsuwając mu kolorowe książeczki obcojęzyczne i krok za krokiem pomagając mu w przyswojeniu słownictwa. Można też zapisać swoją latorośl na dodatkowe zajęcia szkolne, na których wyręczą nas w tym nauczyciele i wychowawcy. Ale warto też skorzystać z oferty profesjonalnych szkół językowych, które zajmują się wyłącznie nauczaniem języka obcego, takich jak np. funkcjonująca w Łodzi placówka Baby English Center: http://babyenglishcenter.pl/oferta-nauki-jezyka-angielskiego-w-lodzi/.

 

Dlaczego warto uczyć się w szkołach językowych?

Nauka w szkole językowej przynosi najbardziej wymierne rezultaty. Popularne obecnie kursy internetowe przegrywają konkurencję z tą formą pozyskiwania wiedzy. W szkole językowej dzieci mają kontakt z doświadczonym lektorem, biegle posługującym się danym językiem, co również wpływa na wyniki w nauce. Żywy, niezapośredniczony kontakt z kompetentnym nauczycielem wydatnie wpływa na proces przyswajania sobie informacji. Tyczy się to zresztą również dorosłych, ale z oczywistych względów zwłaszcza dzieciom przychodzi łatwiej poznawać nowe słówka i uczyć się budować zdania w towarzystwie nauczyciela oraz rówieśników. Samodzielne ślęczenie nad książkami nie daje takich efektów. Oczywiście nie tylko warto, ale i należy uzupełniać wiedzę w domu, ale kluczowe znaczenie mają zajęcia w szkole językowej.

 

Nauka przez zabawę

W szkołach językowych dla dzieci (takich jak np. Baby English Center) kładzie się nacisk na ludyczny aspekt nauki. Ważne, aby dziecko okazało zainteresowanie tematem zajęć, a nic łatwiej nie pozyskuje dziecięcego zainteresowania niż rozrywka. I to właśnie dzięki różnego rodzaju grom, zabawom i przyjaznej atmosferze mali uczniowie efektywniej się uczą.

 

Zapisanie dziecka do szkoły językowej jest niewątpliwie dobrym pomysłem. Nie tylko nauczy się tam ono posługiwać językiem obcym, ale również nawiąże nowe przyjaźnie i będzie się dobrze bawić.