• Edukacyjne prezenty dla dzieci – co warto podarować?

Edukacyjne prezenty dla dzieci – co warto podarować?

2018-03-27 \\ Uczeń \\

Kupowanie prezentów dla wielu osób jest trudne i męczące. W szczególności jeśli chodzi o dzieci. Na ratunek przychodzi więc kreatywność. Oto nasze propozycje.

Aktywne spędzanie czasu

Prezent dla dziecka nie musi być materialny. Można mu zaprezentować np. kurs pływania, tańca czy nurkowania. Dziecko uczy się i wyśmienicie bawi w jednym czasie. Z pewnością jest to ciekawsza opcja niż kolejna planszówka czy gra logiczna. Zaletą takiego prezentu jest też możliwość odkrycia u dziecka pasji – jednorazowa przejażdżka na koniu czy miesięczny kurs zumby dla dzieci może przekształcić się w cotygodniowe, regularne treningi. Dlatego warto zafundować dziecku coś innego, aby odkryło ono swoje zainteresowania na nowo.

 

Warsztaty rzemieślnicze

Kolejny pomysł na to, jak znaleźć lub rozwinąć w dziecku pasję. Oferowane warsztaty to między innymi warsztaty ceramiczne, tekstylne czy mydlane. Taki prezent jest idealny dla dziecka, które ma zdolności plastyczne, lubi i chce się rozwijać w sztuce. Możesz znaleźć także "słodkie" warsztaty, polegające na przykład na nauce wyrabiania cukierków i lizaków albo czekolady. Podarunek jest z pewnością oryginalny, wyjątkowy, a przy tym spełnia rolę edukacyjną. Sprawi wiele radości, bo które dziecko nie lubi słodyczy...

 

Zagadki logiczne

Od paru lat niesłabnącą popularnością cieszą się escape room’y. To świetna rozrywka nie tylko dla dziecka, ale dla całej rodziny. Uczy logicznego, sprawnego myślenia, spostrzegawczości i współpracy w grupie. Zadanie jest proste: uczestnicy mają wydostać się z zamkniętego pokoju w ciągu 60 minut, rozwiązując szereg łamigłówek. Do wyboru są podzielone tematycznie pokoje, na przykład stylizowane na opuszczony dom, statek kosmiczny, miejsce zbrodni, zamek... Escape room’y są już w prawie każdym mieście. Na pewno będzie to wspaniała zabawa, z której skorzysta nie tylko obdarowany.

 

Kursy gotowania

A może dziecko interesuje się jedzeniem? Sumiennie i z chęcią pomaga rodzicom przygotowywać obiady lub potrawy świąteczne? Pomóż mu zostać mistrzem kuchni! Dostępne są kursy kulinarne, uczące przyrządzania potraw polskich czy japońskich. Takie kursy to nie tylko nauka, ale też przyjemność i satysfakcja. Przeznaczone są dla nieco starszych pociech, które z pewnością byłyby zachwycone możliwością sprawdzenia się w roli dorosłych, bo to z nimi kojarzy się gotowanie. Kto wie, być może po ukończonym kursie na tyle podszlifują swój talent, że zaczną częściej łapać za fartuch kuchenny niż za zabawki?

 

Solidna dawka energii

Ścianki wspinaczkowe, paintball, wizyta w parku linowym... Takie atrakcje na pewno sprawią dziecku niezapomnianą frajdę. Czego uczą? Przede wszystkim rozwijają sprawność ruchową, wytrzymałość i zdolność koncentracji. Świetnym pomysłem jest też przygoda w parku trampolin. Skoki są bezpieczne dla stawów, nie obciążają kolan i kręgosłupa. Jest to dobra alternatywa dla typowych aktywności fizycznych. A przy tym można się nauczyć różnych figur akrobatycznych, takich jak salta czy przewrotki, pod czujnym okiem instruktora.

Każdy prezent powinien być wyszukany i oryginalny. Dzieci najczęściej dostają bardzo podobne do siebie zabawki, które szybko im się nudzą. Tracą na atrakcyjności, rzucone w kąt. Szczególnie te interaktywne, mające rozwijać pewne umiejętności, ponieważ dość łatwo można się ich nauczyć na pamięć, a przynajmniej zapamiętać schemat ich działania. Dlatego warto podarować dziecku coś innego; coś, co zaspokoiłby jego ciekawość i potrzebę rozładowania energii.