• Podstawowy zestaw kosmetyków dla niemowlaka

Podstawowy zestaw kosmetyków dla niemowlaka

2018-07-20 \\ Niemowlę \\

Bycie rodzicem to odpowiedzialna, życiowa rola. Podczas przygotowań do powitania na świecie swojego potomka jedną z najważniejszych kwestii jest skompletowanie wyprawki.

W dzisiejszym wpisie będziemy mówić o tym jak dobrać kosmetyki do wrażliwej skóry niemowlaka oraz jak i kiedy wykorzystywać na przykład krem dla niemowląt na odparzenia.

 

Po pierwsze, puder

Specjalistyczny puder dla dzieci, to produkt bez którego ani rusz. Skóra noworodka jest niezwykle delikatna i podatna na wszelkiego rodzaju urazy, otarcia i odparzenia. Regularne stosowane zasypki JOHNSON’S Baby zagwarantuje suchą i miękką skórę w najbardziej newralgicznych miejscach. Jeśli do tego rodzic pozwoli maluchowi od czasu do czasu poleżeć z "gołą pupą" i będzie stosować specjalistyczny krem na odparzenia problem w ogóle nie powinien się pojawić.

 

Po drugie, płyn do kąpieli

O ile kilkudniowego noworodka nie można jeszcze kąpać w wanience z wodą, o tyle dla nieco starszego malucha codzienna kąpiel jest swoistego rodzaju rytuałem bez którego trudno zasnąć. Wybierając płyn do kąpieli warto zwrócić uwagę na skład i pochodzenie produktu. Wiele noworodków ma skłonności do alergii dlatego też, żele, mydła czy płyny powinny być hipoalergiczne i o naturalnym pH. Nie bez znaczenia są także właściwości oczyszczające i nawilżające skórę niemowlaka. A jeśli dziecko ma problemy z zasypianiem, to warto wybrać serię produktów na dobranoc https://www.johnsonsbaby.com.pl/produkty/johnsons-bedtime-zel-do-mycia-ciala-na-dobranoc

 

Po trzecie, szampon

Jednym z preparatów, który powinien znaleźć się w naszej łazience jest szampon z rumiankiem. Jego odżywcze i wzmacniające właściwości pielęgnują skórę głowy niemowlaka, nie powodują żadnych podrażnień oraz wysuszeń naskórka, a do tego nie szczypią w oczy.

 

Każdy rodzic podczas wykonywania codziennego rytuału pielęgnacyjnego ma niesamowitą szansę na wzmocnienie więzi z maluchem. Dotyk, bliskość mamy lub taty, zapach i ton głosu sprawiają, że maluch czuje się bezpieczny i zrelaksowany, a to przejawia się nie tylko spokojnym snem lecz także prawidłowym rozwojem psychicznym i fizycznym. To właśnie dlatego oliwka dla niemowląt JOHNSON’S Baby jest najlepszym przyjacielem rodzica i dziecka. Produkt nawilża skórę, ułatwia masaż i zapewnia doskonały relaks. W kosmetyczce malucha poza tymi wymienionymi wyżej preparatami mogą się także znaleźć chusteczki oczyszczające, kremy na każdą porę roku oraz odżywki w sprayu.