• Nauki o rodzinie – kierunek studiów. Uczelnie w Warszawie

Nauki o rodzinie – kierunek studiów. Uczelnie w Warszawie

2018-10-08 \\ Rodzina \\

Nauki o rodzinie są ostatnimi czasy bardzo popularnym kierunkiem studiów. Czego po tych studiach można oczekiwać i co można po nich robić?

Rodzina jako przedmiot badań naukowych

Rodzina jako podstawowa komórka społeczna jest przedmiotem badań różnych dziedzin wiedzy. Oznacza to, że nauki o rodzinie mają charakter interdyscyplinarny: są kompleksowymi studiami nad rodziną, uwzględniającymi osiągnięcia wielu rożnych nauk. Takie zjawiska jak problemy z przyrostem naturalnym, regulacja urodzeń, kontrowersje wokół prawnej definicji rodziny oraz wiele innych przyczyniły się w ostatnim czasie do wzrostu popularności tego kierunku studiów.

 

Uczelnie w Warszawie

Jesteś zainteresowany/a studiowaniem nauk o rodzinie? Wejdź na stronę http://www.uczelnie.pl/miasto/warszawa/ i sprawdź, jakie uczelnie mają w swojej ofercie kształcenia ten właśnie kierunek. Dostępna pod powyższym linkiem porównywarka pozwoli Ci wybrać placówkę zgodną z Twoimi oczekiwaniami. Wystarczy kilka kliknięć.

 

Profil uczelni

Przy wyborze uczelni należy uwzględnić jej profil. Charakter studiów zależy od tego, czy zajęcia prowadzone będą przez instytucję świecką, czy kościelną. Dlatego przed zapisaniem się na studia zawsze warto to sprawdzić. Nauki o rodzinie, jak już powyżej wspominaliśmy, są kierunkiem interdyscyplinarnym, łączącym w sobie wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, politologii, pedagogiki, teologii oraz współczesnej filozofii. Podstawą do podjęcia tych studiów jest wszechstronna i rzetelna wiedza ogólna, a także zainteresowania dotyczące wiedzy o społeczeństwie, historii, prawa i nauk humanistycznych.

 

Program kształcenia

Nauki o rodzinie są kierunkiem prowadzonym zwykle przy użyciu tradycyjnych metod kształcenia akademickiego. Program obejmuje wykłady, ćwiczenia oraz seminaria. Kluczowe na tych studiach jest czytanie lektur oraz realizacja własnych projektów badawczych. Istotne są również praktyki studenckie, podczas których adepci mogą wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktyce życia zawodowego.

 

Nauki o rodzinie są atrakcyjnym i ciekawym kierunkiem. Po jego ukończeniu można znaleźć zatrudnienie w instytucjach zajmujących się szeroką pojętą opieką społeczną. Absolwenci nauk o rodzinie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród instytucji pozarządowych, którym zależy na kompetentnej i wykwalifikowanej kadrze pracowników. Warto więc studiować ten kierunek.