• Jak efektywnie uczyć dzieci angielskiego?

Jak efektywnie uczyć dzieci angielskiego?

2019-02-18 \\ Uczeń \\

Czy istnieje sposób, by łatwo nauczyć dziecko języka angielskiego? Oczywiście, że tak! Do tego nie potrzeba skomplikowanych kursów na poziomie eksperckim. Wręcz przeciwnie, nauczanie dzieci powinno być dostosowane do ich możliwości.

Chodzi o to, by nauka sprawiała im przyjemność, a przy tym była również zabawą. Zamiast sadzać dziecko w ławce, zmuszać do nauki, lepiej odpowiednio je zachęcić. Dobrym sposobem na naukę jest metoda Genki English. To bardzo skuteczny, wyjątkowy i stworzony z myślą o dzieciach kurs nauki języka angielskiego.

 

Genki English – metoda idealnie dopasowana do potrzeb najmłodszych

Wielu rodziców zastanawia się, czy ich dziecko może swobodnie nauczyć się języka angielskiego lub jakiegokolwiek języka obcego. Genki English to bardzo efektywny sposób nauczania, dedykowany przede wszystkim dzieciom w wieku od 3 do 9 lat. Dzięki bardzo ciekawym zajęciom zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie w łatwy sposób przyswoją sobie wszystkie słówka, a także gramatyczne zasady.

W szkołach uczących według metody Genki English odbywają się zajęcia dla różnych grup wiekowych. Najlepiej, aby grupy były podzielone ze względu na jeszcze jedno kryterium: posiadane umiejętności. Okazuje się, że nie każdy maluch nie ma żadnego przygotowania. Niektóre dzieci uczestniczą w zajęciach już w żłobku lub przedszkolu. Wtedy też pierwszy raz mają do czynienia z nazwami kolorów, zwierzątek czy części ciała.

 

Na czym polega metoda nauki Genki English?

Nauczanie metodą Genki English jest bardzo proste. Przede wszystkim jednak należy wybrać odpowiednią szkołę. Dobre szkoły mogą się poszczycić certyfikatami oraz wysokim statusem. Jedyną polską szkołą, która posiada status Expert w stosowaniu metody Genki English, jest Baby English Center w Łodzi.

W jaki sposób przebiega nauka wg metody Genki English? Dzieci podczas zajęć uczą się takich umiejętności, jak pisanie po angielsku, czytanie, mówienie, a także słuchanie np. piosenek czy opowiadań. Kluczem do sukcesu jest zaangażowanie dziecka w podejmowaną aktywność. Maluch bawi się i uczy jednocześnie. Tutaj nie ma ocen, nie ma przymusu. Z pomocą nauczycielom przychodzą różne interaktywne działania czy multimedialne materiały.

Wszystkie zajęcia mają charakter zabawowy oraz cyklicznie ułożoną tematykę. Na kolejnych etapach nauczania wprowadzane są coraz to nowe elementy, takie jak słownictwo, zagadnienia gramatyczne itp. Dużą rolę odgrywa również ciągłe powtarzanie materiału, dzięki czemu dzieci dużo łatwiej przyswajają wiedzę. Jeśli szukasz optymalnego sposobu na naukę języka angielskiego dla dziecka – Genki English będzie najlepszym rozwiązaniem!