• Najlepszy lunchbox do szkoły – jaki wybrać?

Najlepszy lunchbox do szkoły – jaki wybrać?

2019-09-20 \\ Uczeń \\

Zjeść drugie śniadanie z ulubionego lunchboxa to coś zupełnie innego, niż odwinąć je z foliówki. Od razu lepiej smakuje! Jak wybrać lunchbox dla dziecka, by służył długo i podobał się użytkownikowi?

Kiedyś rodzice pakowali dzieciom kanapki do papierowych torebek lub folii aluminiowej. Czasem dzieciaki zabierały do szkoły również plastikowe pojemniki, w których oprócz sandwicha było miejsce na banana lub batonika. Dziś mamy większy wybór, by uczniowie mogli wziąć ze sobą także zdrową sałatkę, kawałki warzyw, a nawet cały obiad. W pakowaniu śniadań i lunchów dominuje też podejście ekologiczne, dlatego wielorazowe, wytrzymałe lunchboxy wydają się najbardziej odpowiednie. Na co warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając lunchbox dla dziecka? Jaki powinien być lunchbox dla ucznia szkoły podstawowej?

 

Trwałość i lekkość

Te dwie cechy nie tak znowu często idą ze sobą w parze. Na rynku znajdziemy jednak pojemniki, które naprawdę trudno zniszczyć, a jednocześnie są na tyle lekkie, że dziecko nie odczuje ich ciężaru w plecaku. Trwałość jest ważna nie tylko wtedy, gdy mamy zamiar kupić pojemnik, który posłuży dziecku co najmniej parę lat. W szkole pudełko może być przecież narażone na różne perturbacje, powinno być więc na tyle wytrzymałe, by przetrwać np. rzut plecaka na podłogę.

 

Wygląd to jednak podstawa

Nawet najtrwalszy i najbardziej designerski pojemnik może okazać się fatalnym wyborem, jeśli nie spodoba się głównemu zainteresowanemu. Dlatego warto dać dziecku możliwość współdecydowania podczas zakupów. Dzieci stawiają na kolory i ulubione postacie z bajek. Z pewnością chętnie przystaną też na zakup zestawu naklejek wodoodpornych do oklejania pudełka, dzięki którym lunchbox nie znudzi się tak szybko.

 

Zafajdane zeszyty? Nigdy!

Kolejna ważna cecha dobrego lunchboxa to jego szczelność. Co jak co, ale rzeczy, które do niego włożymy powinny pozostać na swoim miejscu do czasu śniadania czy lunchu. W tym miejscu warto też zwrócić uwagę na przegródki. Czy dobrze oddzielają od siebie poszczególne produkty?

 

Nie zapomnij o ekologii

Kupując plastikowy pojemnik, koniecznie sprawdź czy jest wolny od BPA i ftalanów oraz czy po wyrzuceniu można poddać go recyklingowi. Możesz też kupić ekologiczny lunchbox bambusowy.