• Kilka ciekawych pomysłów na rodzinny weekend poza miastem

Kilka ciekawych pomysłów na rodzinny weekend poza miastem

2015-01-31 \\ Rodzina \\

Mija kolejny weekend, a Ty jak zawsze zamierzasz spędzić go z całą rodziną przed telewizorem? Może warto to wreszcie zmienić! Proponujemy kilka pomysłów na weekend poza miastem.

1. Zasmakujcie wiejskich klimatów

Miejski zgiełk potrafi być niezwykle męczący, dlatego niezastąpionym azylem jest właśnie wieś. Jeżeli macie rodzinę na wsi, wtedy zadanie będzie znacznie ułatwione. W przeciwnym razie zastaje skorzystanie z oferty gospodarstw agroturystycznych. 

Niezależnie od miejsca, koniecznie zorganizujcie sobie zabawy na świeżym powietrzu oraz zapewnijcie dzieciom kontakt z wiejskimi zwierzętami. Pokażcie maluchom krówki, owieczki i kaczuszki, a później pozwólcie im je nakarmić. W gospodarstwach agroturystycznych można ponadto spróbować jazdy konnej, łowienia ryb czy też przejażdżki konną bryczką. Niezapomniane wrażenia na długi czas gwarantowane!


2. Urządźcie leśny piknik na łonie natury

Wypad za miasto warto połączyć również z leśnym piknikiem. Zabierzcie ze sobą ulubione smakołyki, napoje oraz kocyki i rozłóżcie się na pełnej zieleni, leśnej polanie. Przydać mogą się również kubeczki na jagody lub koszyki na grzyby. Nic w tak dużym stopniu nie spaja rodzinnych więzi, jak właśnie spędzanie wspólnie czasu na łonie natury. 


3. Weekendowa wycieczka rowerowa

A może nie lubicie pieszych wędrówek leśnych, lecz wolicie zaszaleć na rowerach. Wyciągnijcie więc zakurzony sprzęt z piwnicy i wyruszajcie w spokojne rejony za miastem! Pozwólcie dzieciom samodzielnie zaplanować trasę, a wtedy na pewno będą jeszcze bardziej chętne na wycieczkę. 


4. Szybki wyjazd nad morze

Kto powiedział, że w celu wyjazdu do miejscowości nadmorskich trzeba od razu rezerwować cały urlop? Jeżeli nie mieszkamy zbyt daleko od morza, to koniecznie zabierajmy tam swoje pociechy jak najczęściej jest to możliwe. Wdychany razem z powietrzem jod wzmocni ich odporność, a możliwość kąpieli oraz budowania zamków z piasku na pewno dostarczy wiele radości. Wybierzcie się na weekendowy rejs statkiem, do oceanarium, na tor gokartowy czy nawet do nadmorskiego rezerwatu żubrów. 


6. Wycieczka górska

A może znacznie bliżej macie w górskie rejony? To wcale nie mniej ciekawy pomysł na weekendowy wyjazd rodzinny. Czeka tutaj na dzieci sporo atrakcji. My proponujemy zwłaszcza Parki Jurajskie z ogromnymi dinozaurami oraz górskie spływy kajakowe.

 

Nie ma sensu siedzieć w domu na weekend, skoro można zobaczyć tyle ciekawych miejsc i spędzić czas bardzo aktywnie. Dzięki temu Wasze dzieci za parę lat na pewno będą miały co wspominać, a Wy sami również bardzo przyjemnie spędzicie wolny czas!