• Mona Lisa Touch – rehabilitacja po porodzie

Mona Lisa Touch – rehabilitacja po porodzie

2015-03-11 \\ Ciąża i poród \\

Oczekiwanie na dziecko i samo macierzyństwo to najpiękniejszy czas dla kobiety.

Narodziny dziecka przewracają świat kobiety do góry nogami. Nie tylko radykalnie zmienia się tryb życia, który pociąga za sobą wiele wyrzeczeń, ale również ciało i organizm przechodzi metamorfozę.  Choć  ciężko jest wrócić do sylwetki przed porodem, to uśmiech dziecka rekompensuje wszystko.

 

Problemy kobiet po porodzie

 

Prawdą jest, że narodziny dziecka to cudowny czas. Mało kobiet żałuje tej decyzji, ponieważ miłość  macierzyńska jest uczuciem, które pozwala zapomnieć o bólu i skutkach ubocznych. Nie mniej jednak poród zostawia na ciele kobiety często nieodwracalne skutki.  Najwięcej kobiet nie może uporać się z nadwagą. Powrót do wagi sprzed ciąży jest często zadaniem nie do osiągnięcia. Mniej widocznym, choć równie uciążliwym problemem, są rozstępy na skórze. Często uwarunkowane są genetycznie lub po prostu są wynikiem szybko naciąganej skóry, która nie nadąża się regenerować.  Są to zmiany często nieodwracalne ponieważ skóra po urodzeniu często nie radzi sobie z szybkim obkurczaniem.  Bardzo rzadko mówi się o intymnych problemach, które bezpośrednio wiążą się z urodzeniem dziecka. Mowa o zmianach w okolicy krocza i pochwy.

 

Poród przez cesarskie cięcie nie naraża okolic intymnych na różnego rodzaju deformacje. Jednak już poród naturalny pociąga za sobą pewne zmiany. Otóż, przez duży nacisk i naciągniecie pochwy podczas porodu tkanki skóry pochwy rozluźniają się. Skutkiem tego dochodzi do dyskomfortu i niezadowolenia z seksu. Mamy czują, że utraciły swoją kobiecość raz na zawsze i choć narodziny dziecka cieszą wszystkich to kobiety chciałyby również zadbać o siebie i wrócić do wymarzonej sylwetki i kondycji przed porodem.

 

Nowoczesne rozwiązanie

 

Najnowocześniejszym rozwiązanie problemów po porodzie okazuje się laser MonaLisa Touch. Stworzony został specjalnie z myślą o kobietach, które chciałyby poprawić swoje życie i raz na zawsze pozbyć się wstydliwych problemów. Nie tylko skutki porodu, ale również wiek jest wskazaniem do zabiegu. Z czasem narządy płciowe poddaję się działaniu czasu. Zmiany hormonalne i mniejsza produkcja estrogenu  powoduje wiele uciążliwych problemów. Specjaliści kliniki Galena uważają, że tego typu problemy, choć nie widoczne na pierwszy rzut oka, mogą niekorzystnie odbić się na psychice kobiety.

 

MonaLisa Touch jest metodą, która walczy z nietrzymaniem moczu, który występuje najczęściej przy wysiłku. Nowoczesny laser leczy suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego i pieczenie okolic intymnych. Po porodzie kobiety cierpią na zespół rozluźnienia pochwy, z taką przypadłością również walczy nowoczesna medycyna estetyczna. Niektóre kobiety cierpią na deformacje warg sromowych. Jest to związane z przerostem i ich asymetrią. MonaLisa Touch to laser, który radzi sobie również z tego typu problemami.

 

Rozwiązaniem problemów kobiet po porodzie jest laserowa terapia,  która pozwala odzyskać elastyczność pochwy, zmniejszyć jej rozmiar jak również nawilżyć. Błona śluzowa pochwy i kolagen zawarty w tkankach zostaje ogrzany przez działanie lasera. Poprzez ogrzanie skóry włókna kolagenowe kurczą się. Dzięki zabiegom skóra odzyskuje naturalną zdolność do regeneracji.  Sam zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Okres rekonwalescencji jest bardzo krótki. Już po trzech dniach z powodzeniem można wrócić do codziennych czynności.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są już po miesiącu. Elastyczność pochwy staje się bardziej odczuwalna. Problemy wywołane porodem zanikają, a kondycja miejsc intymnych wraca do pierwotnego stanu. Błona pochwy staje się nawilżona. Dzięki temu kobiety nie odczuwają dyskomfortu podczas stosunku. Pieczenie i zaczerwienienia nie występują. Ponadto dotychczasowe infekcje wywołane suchością pochwy również nie występują. Zanika także problem nietrzymania moczu. Eksperci kliniki Galena uważają, że w większości przypadków wystarczy tylko jeden zabieg, aby zaradzić problemom dróg rodnych. Jednak jeśli zachodzi potrzeba powtórzenia zabiegu, to wówczas należy go wykonać w odstępie 2-4 tygodni.  

 
Tagi: