• 4 pomysły na imprezę dla dziecka

4 pomysły na imprezę dla dziecka

2015-03-19 \\ Przedszkolak \\

Każde małe święto dziecka może być idealną okazją do wyprawienia pociesze przyjęcia. Mały gospodarz będzie miał wówczas okazję poczuć się ważny i kochany. Warto poświecić trochę czasu i przygotować ciekawą i niezapomnianą imprezę.

Często rodzice stają przed ogromnym dylematem, gdy przychodzi im zorganizować przyjęcie dla dziecka. Bo wbrew pozorom to całkiem pracochłonne przedsięwzięcie, warto zaangażować w nie również pociechę.  Bo takie przygotowania mogą bardzo zbliżyć rodziców z dzieckiem, nauczyć malucha planowania i organizacji – radzą specjaliści z forumdlamam.pl.
Impreza w domu

To najlepsze rozwiązanie dla malutkiego dziecka. Doskonale sprawdzi się na pierwsze urodziny pociechy. Maluch wówczas nie ma jeszcze pełnej świadomości, co się dzieje, a sam widok np. dziadków będzie dla niego dużą rozrywką i zapewne sprawi mu ogromną przyjemność, warto odpowiednio przygotować dom, przystroić pokój, w którym będzie się odbywać impreza.

Przyjęcie w ogrodzie

Przyjęcie na dworze idealnie sprawdzi się w ciepłe dni, to propozycja skierowana raczej do nieco  starszych dzieci. Będą mogły wówczas pooddychać świeżym powietrzem, wybiegać się, nieograniczone przestrzenią będą miały swobodę podczas zabawy. Warto odpowiednio przystroić ogród na tę okazję. Przygotować oddzielny stabilny kącik na poczęstunek.

Przyjęcie tematyczne

Świetnym pomysłem na organizację przyjęcia może okazać się impreza z tematem przewodnim, warto, aby temat ten oscylował wokół szeroko pojętych zainteresowań pociechy. Wówczas poczuje się wyjątkowo. A dzieci uwielbiają przebieranki, często utożsamiają się ze swoimi ulubionymi bohaterami z bajek. Takie przyjęcie w zasadzie można zorganizować wszędzie, zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Wystarczy zrobić odpowiedni wystrój. Należy użyć wyobraźni i stworzyć przepiękną scenerię do zabaw.

Przyjęcie w klubiku lub sali zabaw

To idealna propozycja dla starszych dzieci, które doskonale czują się w swoim towarzystwie i nie potrzebują dodatkowych atrakcji i animowania czasu. Wówczas rodzic ma tak naprawdę najmniej pracy, bo w zasadzie jego rola może ograniczać się do wybrania sali, menu i opłacenia tego. A następnie pilnowania pociechy i jego gości. Idealne rozwiązanie dla rodziców nieco zapracowanych.

Organizacja przyjęcia krok po kroku
Podczas planowania przyjęcia dla dziecka bardzo ważne jest ustalenie dokładnego planu działania, pozwoli to uporządkować przygotowania i  zmniejszy ryzyko pominięcia jakiegoś elementu. Należy pamiętać o:

- zaplanowaniu daty przyjęcia odpowiednio wcześniej;
- zaangażowaniu pomocników – organizując zabawę dla maluchów, warto pomyśleć o poproszeniu  o pomoc osoby dorosłe;
- wyborze tematu przewodniego - może być związany z zainteresowaniami dziecka lub z ulubioną bajką;
- rozplanowaniu wydatków;
- ustaleniu lokalizacji – należy dokładnie przemyśleć, gdzie będzie się odbywać przyjęcie;
- wcześniejszym rozdaniu zaproszeń – goście powinni je otrzymać najpóźniej na tydzień przed imprezą;
- planie samej imprezy – najlepiej jeśli przyjęcie składa się z czterech części: powitanie; gry, zabawy, konkursy; poczęstunek;   zakończenie.

Zabawy
Świetną zabawą może okazać się piniata, która  polega na rozbiciu kształtu zawieszonego np. pod sufitem. Po strąceniu kijkiem z wnętrza wysypują się słodycze. Kolejną zabawą, w którą mogą się zaangażować wszyscy goście jest  zabawa w posągi, polega ona na tym, że uczestnicy tańczą w rytm żywej muzyki i w nieoczekiwanym momencie prowadzący przerywa, wówczas wszyscy muszą pozostać w bezruchu przez dziesięć sekund, zachowując tę samą pozycję. Ten, kto zachwieje się lub upadnie, wykupuje fant. Kolejną formą rozrywki może być zabawa z wykorzystaniem balonów. Potrzebne będą:  balony i szpulka sznurka. Uczestnicy zabawy przywiązują balonik na sznurku do kostki u nogi. Celem zabawy jest zgniecenie baloników pozostałych uczestników i uchronienie własnego. Ci z uczestników, którym balonik pęknie, odpadają z zabawy. Wygra ten, komu uda się zachować nienaruszony balonik.