• Waga niemowlęca - standardy

Waga niemowlęca - standardy

2015-07-01 \\ Niemowlę \\

Niemowlęce wagi medyczne to sprzęt niezbędny w każdym gabinecie pediatrycznym. Urządzenie służy przede wszystkim do kontroli masy ciała dziecka nie tylko w sytuacjach niedowagi czy dla wcześniaków, ale także do badań zwanych bilansem dziecka.

Tempo w jakim dziecko przybiera na wadze ma duży wpływ na jego dalszy rozwój. Istotna staje się zatem stała kontrola tego parametru, aby w przypadku nieprawidłowości w porę podjąć odpowiednie działania.
 

Waga niemowlęca powinna być wyposażona w odpowiednią szalkę gwarantującą dziecku bezpieczeństwo podczas dokonywania pomiaru. Ciekawym rozwiązaniem jest waga z funkcją przekształcenia na wagę podłogową, co pozwala na kontrolę wagi w przypadku starszych dzieci, których masa nie przekracza 50 kg.
 

Mechaniczne czy elektroniczne?
Wyróżnia się wagi mechaniczne i elektroniczne. Te pierwsze cechuje mała dokładność pomiaru, z kolei wagi elektroniczne mogą być bardziej awaryjne, aczkolwiek w przypadku niemowląt dokładność pomiaru jest bardzo istotna, zatem lepiej jest skorzystać z dobrodziejstwa technologii.

Warto również zwrócić uwagę na wagę samego urządzenia,zakres ten może się wahać od 2-8 kg. Sprzęt ten powinien być przede wszystkim stabilny i bezpieczny dla zdrowia i życia dziecka.

Urządzenie powinno być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dodatkowo ważne jest, aby waga była łatwa w obsłudze, intuicyjna oraz z czytelnym wyświetlaczem.


Funkcje wag
Nowoczesne urządzenia tego typu wyposażone są w bogaty wachlarz dodatkowych funkcji. Jest to opcja tarowania, dzięki której można dziecko ważyć w ubranku, kocyku czy pieluszce. Opcja wydruku pomiaru również jest bardzo często spotykana. Wagi mogą być wyposażone w miarkę wzrostu oraz mogą posiadać funkcje hold, pozwalającą na dokonanie pomiaru dziecka niespokojnego, wiercącego się. Dobrym rozwiązaniem są wagi niemowlęce marki Seca (na przykład model seca 834). Firma istnieje na rynku od 1840 roku, zatem doświadczenie, precyzja i chęć udoskonalania sprzętu oraz podnoszenia standardów bezpieczeństwa są wpisane w powstające urządzenia.

 

Autor: dystrybutor sprzętu Aspel kredos.pl.