• Plac zabaw, czyli zdrowa porcja ruchu dla mniejszych i większych

Plac zabaw, czyli zdrowa porcja ruchu dla mniejszych i większych

2015-07-03 \\ Uczeń \\

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla prawidłowego rozwoju naszych dzieci. Regularnie odwiedzajmy z nimi place zabaw – to idealne miejsca dla ruchliwych maluchów i żądnych wrażeń starszych dzieci. Bezpieczne urządzenia zabawowe i sportowe zagwarantują zdrową porcję ruchu.

Ruch to zdrowie

Dzieci coraz mniej czasu spędzają aktywnie i coraz bardziej pochłania je aktywność postaci z gier komputerowych, a to skutkuje słabszą kondycją fizyczną i problemami z nadwagą lub otyłością (dzieci, nie postaci z gier). Zadaniem współczesnych rodziców jest zatem odwrócenie tej niezdrowej tendencji i zadbanie o zdrową porcję aktywności fizycznej dla naszych pociech, najlepiej na świeżym powietrzu. W naszej walce o wszechstronny i zrównoważony rozwój dzieci nie jesteśmy sami – wspierają nas twórcy miejskich i wiejskich placów zabaw. Odpowiedzialny producent placów zabaw łączy w swoich realizacjach ekologiczne rozwiązania, bezpieczeństwo użytkowania i atrakcyjność oferty. Informacje i oferte sprawdzonego producenta znajdziesz na stronie http://avisplacezabaw.pl.

 

Dla każdego coś ciekawego

Małe dzieci dysponują wielką wyobraźnią. Plac zabaw może więc być królewskim dworem, kosmosem lub Dzikim Zachodem, a te same urządzenia będą murami obronnymi i wieżami, rakietami i planetami lub posterunkami szeryfa. Im więcej ciekawych propozycji: bujaków, huśtawek, karuzel, zjeżdżalni, drabinek i linarii – tym więcej potencjalnych zabaw, angażujących wyobraźnię i zajmujących czas. Starsze dzieci (uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych) wymagają od placów zabaw więcej. To z myślą o nich na owych placach stawiane są urządzenia sportowe (m.in.: biegacze, orbitreki, twistery, drążki i poręcze) oraz ścieżki zdrowia, w których skład wchodzą np.: drabinki, drążki i poręcze sprawnościowe, kółka akrobatyczne, równoważnie, slalomy, walce i ścianki wspinaczkowe. Siłownie na świeżym powietrzu zachęcają do aktywności i pracy nad kondycją oraz tężyzną fizyczną, a przede wszystkim - gwarantują świetną zabawę w nieco dojrzalszej odsłonie dla tych, którzy wyrośli już z piaskownicy.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczny plac zabaw to miejsce przygotowane przez doświadczonego producenta, który wyposaży je w urządzenia posiadające atesty, certyfikaty i deklaracje zgodności. Jeżeli dodatkowo obejmie swoją realizację gwarancją i zobowiąże się do regularnych przeglądów (jak np. AVIS, producent ekologicznych placów zabaw) – możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszych bawiących się z fantazją dzieci. Pamiętajmy, że naszym obowiązkiem jest nauczenie zasad i pokazanie rozsądnego korzystania z dostępnych atrakcji.

Dzieci się bawią? Chodźmy się poruszać! Z większości urządzeń sportowych można korzystać bez ograniczeń wiekowych i wagowych.