• Rower, który rośnie razem z dzieckiem

Rower, który rośnie razem z dzieckiem

2015-08-28 \\ Przedszkolak \\

Odpowiedni dobór roweru dla dziecka nie jest tak łatwym zadaniem, jakby się mogło wydawać. Przy zakupie należy uwzględnić wiek, wzrost i umiejętności malca

Jednak wystarczy nawet kilka miesięcy, by mały rowerzysta wyrósł ze swojego jednośladu, stawiając rodziców przed kolejnym dylematem i wydatkiem. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zakup roweru składanego, który można dopasowywać do wzrostu dziecka przez kilka sezonów.

Jak wybrać odpowiedni rower dla dziecka? 

Wybierając rower dla dziecka bierze się pod uwagę takie parametry jak rozmiar koła, rozmiar ramy, odległość siodełka od ziemi, wysokość kierownicy. Przy zakupie obowiązuje zasada, że roweru dla dziecka nie wybiera się na wyrost. Zbyt duży pojazd sprawi kłopot z opanowaniem i może doprowadzić do wypadków oraz kontuzji. Za mały rower, choć łatwiejszy w kontroli, również nie jest odpowiedni. 

Dlaczego rower składany jest tak dobrym pomysłem?

Uniwersalne i wszechstronne rowery składane doskonale sprawdzają się jako rowery dziecięce, chociaż są produkowane z przeznaczeniem dla osób dorosłych. Najbardziej popularne modele posiadają koła o średnicy 20 cali. Rozmiar ten jest również najbardziej odpowiedni dla dzieci o wzroście powyżej 110 cm. Wysokość siodełka i kierownicy można regulować. Choć ta cecha została wprowadzona dla usprawnienia składania i transportu roweru, znakomicie sprawdza się jako element ułatwiający dopasowanie roweru do potrzeb rosnącego dziecka. Budowa pojazdu umożliwia komfortową jazdę w wyprostowanej pozycji. Rowery składane są również bardzo lekkie, ich waga nie powinna przekraczać 12kg, dlatego kierowanie nimi i manewrowanie nie sprawia trudności nawet najmłodszym.

Wszystkie elementy konstrukcyjne, które zostały opracowane i wprowadzone z myślą o szybkim i łatwym składaniu i przenoszeniu, jednocześnie sprawiają, że to doskonały wybór dla małych dzieci. Jednak dorośli nie powinni zapominać o podstawowej funkcjonalności rowerów składanych. Ten uniwersalny pojazd sprawdzi się w wielu sytuacjach, jest szczególnie przydatny dla osób, które podróżują środkami komunikacji miejskiej, lub korzystają z roweru jako uzupełnienia w dojazdach do szkoły lub pracy.