• Ubranka dla niemowląt – jak je kupować?

Ubranka dla niemowląt – jak je kupować?

2015-08-29 \\ Niemowlę \\

Kompletowanie ubranek dla niemowlaka to niełatwe zadanie, które czeka każdą kobietę w ciąży. Od czego zacząć? Jakich ubranek szukać? Gdzie kupować? Poniżej kilka porad dla przyszłych mam.

Rozmiar

Ciężko jest określić, w jakim rozmiarze nasz maluch będzie potrzebował ubranek. Oczywiście badania przed porodem mogą pomóc w określeniu rozmiaru dziecka, jednak poznamy jedynie wagę dziecka i na tej podstawie będziemy musiały wybrać rozmiar. Warto jednak zawsze kupować większy rozmiar, np. 62, ponieważ niemowlęta bardzo szybko rosną. Nie warto także z tego powodu szaleć z zakupami – na początek na pewno wystarczy 10 komplecików śpioszków. 


Kolor, tkanina i funkcjonalność

Wybierając ubranka dla naszej pociechy, trzeba pamiętać o dwóch najważniejszych rzeczach: jakości materiału i funkcjonalności ubranka. Najlepiej sprawdzą się ubranka z naturalnych włókien, bez aplikacji, które mogą uczulać skórę dziecka. Dobrze także kupować ubranka w jasnym kolorze (najlepiej białym), ponieważ barwniki także mogą szkodzić skórze. 

Najwygodniejsze zarówno dla rodzica i dziecka są ubranka, które są rozpinane z przodu przy pieluszce. Niemowlęta raczej źle znoszą ubranka, które są wkładane przez główkę, poza tym ich ciało jest bardzo delikatne, więc wkładając ubranko przez głowę, trzeba bardzo uważać.

 

Ile kupować i gdzie?

Jak już zostało to wspomniane wcześniej – nie należy przesadzać z zakupami. 10 komplecików na początek będzie wystarczające. Dlaczego tylko tyle? Oprócz szybkiego rośnięcia pociechy, warto wziąć pod uwagę prezenty od rodziny z okazji narodzin – można być pewnym, że z 10 komplecików, które kupimy, zrobi się nagle 30, dzięki hojności babć, dziadków, cioć i wujków. Dodatkowo zawsze można liczyć na koleżanki, którym dzieci już wyrosły ze śpioszków i chętnie je oddadzą młodszemu pokoleniu. 

Sklepów, w których można znaleźć ubranka i akcesoria dla dzieci jest mnóstwo. Każdy markowy sklep ma swoją linię ubrań dla najmłodszych. Jeżeli jednak nie mamy czasu i siły biegać po galeriach handlowych, możemy zrobić internetowe zakupy (np. w sklepie Tricky Forms), które na pewno będą tańsze, a jakość wykonania dużo lepsza.