• Dziadkowie to podpora rodziny

Dziadkowie to podpora rodziny

2015-09-01 \\ Rodzina \\

Prawda o dziadkach jest taka, że kochają oni swoje wnuki bezwarunkowo. Troszczą się o nie nawet bardziej niż przed laty o własne dzieci. Zawsze mają czas dla wnuków. Potrafią zrezygnować ze swoich zajęć, aby spędzić czas z najmłodszymi członkami rodziny. Poświęcają się dla nich.

Dziadkowie troszczą się i nie proszą o nic w zamian. Dlatego też każdego dnia powinniśmy dawać im wyraz naszych uczuć i dziękować za pomoc i wsparcie.

Rola dziadków

Dziadkowie mają do spełnienia bardzo ważną rolę. Są mentorami rodziny. To do nich dzieci i wnuki przychodzą ze swoimi problemami. To oni dzięki swojemu życiowemu doświadczeniu mają receptę na większość życiowych bolączek. Babcia i dziadek stanowią również namiastkę historii i tradycji rodzinnych. Dbają o to, aby były one przekazywane na kolejne pokolenia. Kultywują święta rodzinne, troszczą się o spotkania w gronie najbliższych, pamiętają o urodzinach i imieninach każdego członka rodziny. Kochają swoje dzieci i wnuki, nie żądając niczego w zamian. Dodatkowo często przejmują część obowiązków zapracowanych rodziców: zajmują się domem, opiekują wnukami itp. Mimo, że współczesna babcia i dziadek to ludzie młodzi duchem, dbający o swoją kondycję, często pracujących, uczestniczący w zajęciach uniwersytetu trzeciego wieku i mający grono swoich znajomych, to nadal są oni podporą wielu rodzin. Pamiętajmy, aby dbać o nich i nie przeciążać nadmiernymi obowiązkami.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Święta te są dobrym momentem na podziękowanie dziadkom za trud jaki wkładają we wsparcie rodziny. Pamiętajmy, aby dać im wyraz naszych uczuć, bez względu na to ile mamy lat. Cieszmy się, że ich mamy. W Polsce Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. Na te same dni święto to przypada w Brazylii i w Bułgarii. W innych krajach również oddaje się cześć dziadkom, ale w innych terminach np. we Francji święto to przypada na pierwszą niedzielę marca, w Hiszpanii na dzień 26 lipca, w Rosji i w wielkiej Brytanii na październik, a w Stanach Zjednoczonych na pierwszy poniedziałek września. Bez względu na to, kiedy jest obchodzone ma to samo na celu: oddanie hołdu niezastąpionym babciom i dziadkom.

Prezent dla babci

Poszukując prezentu dla babci warto zastanowić się, czego jej trzeba. Być może marzy o czymś, na co sama sobie nie pozwoli. Czasem babcie nie chcą obciążać wnuków i mówią, że nic im nie potrzeba, ale na pewno będzie im miło, gdy zaskoczycie ich miłym podarunkiem. Oczywiście niech to nie będzie zbyt drogi prezent, który mógłby wprawić babcię w zakłopotanie. Upominek w rozsądnej cenie na pewno sprawi jej radość. Dobry pomysłem, obok kwiatów i czekoladek, jest wydrukowanie wspólnego zdjęcia na płótnie, voucher do gabinetu kosmetycznego lub bilet na wspólne wyjście do teatru lub kina.

Prezent dla dziadka

Dziadek to osoba bliska sercu wielu z nas. Chcąc mu podziękować podarujmy mu prezent, na miarę jego marzeń. Jeśli nie mamy pomysłu, co kupić, to skorzystajmy z ofert sklepów internetowych. Znajdziemy tam szerokie grono prezentów personalizowanych, które poruszą jego serce. Ciekawym miejscem, w którym możemy dostać oryginalny prezent dla dziadka, jest sklep internetowy MyGiftDna.