• Jak układać ubranka dla dziecka?

Jak układać ubranka dla dziecka?

2015-10-29 \\ Niemowlę \\

Utrzymanie porządku w szafie z ubrankami dla noworodka, to ogromne wyzwanie dla każdej mamy. Jak zrobić porządek i go utrzymać?

Przed porodem poukładałaś wszystkie ubranka, które kupiłaś i dostałaś w szafie. Pajacyki do pajacyków, body razem z body, skarpetki ze skarpetkami, a to wszystko poukładane kolorystycznie. Teraz to wszystko tworzy ogromny bałagan, a ty nie masz czasu na zrobienie porządków. Postaraj się jednak wygospodarować trochę czasu i uporządkować wyprawkę twojej pociechy – dzięki temu lepiej się w tym wszystkim odnajdziesz, ale też z łatwością będziesz mogła poprosić tatę dziecka lub innego członka rodziny o podanie odpowiedniej części garderoby.

Jak zabrać się za porządki? Wyjmij wszystkie ubranka z szafy i podziel ja na kupki – rozdzielenie garderoby to połowa sukcesu. Przejrzyj wszystkie ubranka, czy nie są uszkodzone lub dziurawe. Następnie wszystkie skarpetki (sparowane) powkładaj w pudełka lub kosze. Dobrym rozwiązaniem jest powieszenie wszystkich ubranek na wieszakach, wówczas nie gniotą się i nie trzeba ich składać.

Nie trzymaj dziecięcych ubranek w jednej szafie razem z twoimi ubraniami. Postaraj się wygospodarować na dziecięcą odzież osobną przestrzeń, np. komody dla dzieci. Idealnym rozwiązaniem są także regały dla dzieci, które nie mają drzwiczek, dzięki czemu wszystkie ubranka będą na wierzchu i nie będziesz musiała ich szukać w otchłani wielkiej szafy.

Ponieważ dziecko bardzo szybko wyrasta z ubranek, warto raz na miesiąc przejrzeć jego szafę. Te rzeczy, z których już wyrosło, spakuj i oddaj komuś z rodziny lub przekaż do domu dziecka. Pośród tych ubranek znajdziesz tez takie, które zostały przez dziecko zabrudzone - wyrzuć je, jeśli stwierdzisz, że są bezużyteczne.

Porządek w garderobie twojego dziecka to gwarancja, że przede wszystkim będziesz szybko potrafiła odnaleźć dane ubranko, a także nigdy nie zapomnisz o żadnym z nich, zanim twoje dziecko z niego wyrośnie. Staraj się utrzymywać taki porządek przez cały czas, bo wystarczy jedną bluzeczkę odłożyć nie na swoje miejsce i znów wkradnie się chaos, a porządki trzeba będzie zaczynać od nowa.