• Zabawy towarzyskie na 18-stkę

Zabawy towarzyskie na 18-stkę

2016-11-24 \\ Nastolatek \\

18 urodziny to wyjątkowy moment, kiedy młody człowiek osiąga (upragnioną zazwyczaj) pełnoletność. Od tej pory solenizant będzie mógł bez najmniejszych przeszkód, jawnie, bez pomocy starszego rodzeństwa kupować w sklepach alkohol, którym raczył się do tej pory potajemnie, w sekrecie przed rodzicami.

Jako że 18-stkę ma się tylko raz, warto ją przeżyć jak najlepiej. Taka okazja już się nigdy nie powtórzy. Niech twoje osiemnaste urodziny będą przyjęciem wyjątkowym, niepowtarzalnym; takim, które zapadnie w pamięć nie tylko tobie, ale również wszystkim pozostałym uczestnikom imprezy. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłowych zabaw, które ją uatrakcyjnią i urozmaicą. Bo przecież nie każde urodziny muszą polegać tylko na towarzyskich pogaduszkach i pląsaniu po parkiecie.
 

Sardynki

Jest to alternatywna wersja zabawy w chowanego. Polega na tym, że jedna z osób uczestniczących w zabawie kryje się przed innymi w jakimś miejscu. Każdy, kto ją znajdzie, dołącza do niej. Po pewnym czasie w miejscu ukrycia zrobi się niemały tłok (stąd nazwa zabawy, nawiązująca do frazeologizmu: „ściśnięci jak sardynki w puszce”). Osoba, która dołączy jako ostatnia do kryjącej się grupy, przegrywa.
 

Spinacz

Jest to zabawa, do której niezbędny jest jeden przedmiot: spinacz. Wszystko zaczyna się od przypięcia komuś spinacza do odzieży w taki sposób, aby ta osoba tego nie spostrzegła. Po pewnym czasie inicjator zabawy daje sygnał do rozpoczęcia odliczania. Odliczają wszyscy, sprawdzając jednocześnie, czy to nie oni padli jego ofiarą. Jeśli osoba, której przypięto spinacz, spostrzeże na swoim ubraniu „intruza”, spinacz wraca do poprzedniego właściciela. Jeśli nie, idzie w ślady inicjatora zabawy i to ona wciela się teraz w rolę „przypinacza”.

 

Wyznania

Wyznania są bardzo ryzykowną, ale jednocześnie niezwykle ciekawą grą towarzyską. Jej zasady są bajecznie proste: każdy z uczestników opowiada po kolei z najdrobniejszymi szczegółami o najnikczemniejszej rzeczy, jakiej się kiedykolwiek w życiu dopuścił. Należy jednak pamiętać o tym, że po takiej grze możemy zacząć patrzeć na znajomych innymi oczami, jak to się dzieje w Idiocie Dostojewskiego.


Jeśli tym razem nie jesteś solenizantem, lecz jednym z przybyłych na przyjęcie imprezowiczów, nie zapomnij złożyć temu pierwszemu życzeń! Inspiracji szukaj tutaj: http://zyczeniowo.pl/zyczenia-18/