• Jak ubierać niemowlę jesienią i zimą?

Jak ubierać niemowlę jesienią i zimą?

2017-01-23 \\ Niemowlę \\

Najmłodsze dzieci są bardzo wrażliwe na pogodę - bardzo łatwo wracając ze spaceru przywieźć do domu chorobę. Aby tego uniknąć, należy pamiętać o kilku zasadach dotyczących ubierania dziecka w tym okresie.

Dziecku podczas zimowego lub jesiennego spaceru musi być przede wszystkim ciepło. Zwróćmy uwagę, czy ubranka, za pomocą których zamierzamy osiągnąć ten efekt, nie pozostawiają nigdzie odkrytej skóry – jeśli nasza pociecha ulegnie przewianiu, może to skończyć się bardzo nieprzyjemnie. Szczególnie w przypadku noworodków zimą lepiej będzie postawić na jednoczęściowy kombinezon niż na kurtkę i spodenki. Najlepiej, aby kombinezon był rozpinany od góry do dołu – na rynku możemy również znaleźć ubranka zapinane z boku, często reklamowane jako ostatni krzyk mody, są one jednak niepraktyczne i niewygodne, zarówno dla samego dziecka, jak i dla rodzica, który musi je na dziecko założyć.

Pamiętajmy też, że dziecku nie może być ani za ciepło, ani za zimno, dlatego pomiędzy zimą i jesienią nie należy stawiać znaku równości. Zimowy kombinezon podczas jesiennych spacerów sprawi, że dziecko zacznie się pocić, co nie tylko będzie dla niego męczące, ale też może stanowić zagrożenie dla jego zdrowia. Jesień to dość zdradliwa pora – stosunkowo wysokie temperatury mogą tu występować razem z doskwierającym zimnym wiatrem. Jeśli spocone dziecko zostanie wystawione na jego działanie – nieszczęście gotowe. W jesiennych miesiącach warto wybierać takie ubranka, które w razie szybkiego ocieplenia się będziemy mogli zdjąć nawet podczas spaceru z wózkiem.

Zarówno zimą, jak i jesienią najbardziej wrażliwymi częściami ciała dziecka pozostają dłonie, stopy oraz główka. Porządna, ciepła czapka, rękawiczki i buciki to absolutna podstawa, choć tu również powinniśmy pamiętać o tym, że dziecko nie może się zgrzać.

Kupując ubranka dla niemowląt na chłodną część roku, warto skorzystać z porad doświadczonych sprzedawców i produktów renomowanych firm. Gwarantują one wysoką jakość oraz brak materiałów mogących wywoływać reakcje alergiczne.

Ubranka dla dzieci dostosowane do pory roku znajdziesz tutaj: http://askot.pl/kategoria-produktu/ubranka-dla-niemowlat/