• Planujesz ślub w 2017 roku? O tym nie zapomnij!

Planujesz ślub w 2017 roku? O tym nie zapomnij!

2017-02-04 \\ Rodzina \\

Nowy rok – nowe trendy! Każdy sezon ślubny przynosi ze sobą zmiany zarówno w modzie, jak i w dekoracji weselnych wnętrz. Sprawdź, co będzie modne w 2017 roku!

Trendy w modzie ślubnej

W kolekcjach projektantów dominują dwa typy sukni: tradycyjne, gorsetowe kreacje bez ramiączek oraz fasony z krótkimi rękawami, opadającymi na ramiona. Pojawiają się również modele w stylu hippie, z długimi rozszerzanymi rękawami. Obok prostych, jednolitych sukni królują hafty, błyszczące koraliki i koronki, pozostające jednym z najważniejszych trendów mody ślubnej ostatnich lat (duży wybór tego typu kreacji oferuje salon sukien ślubnych Laurelle w Warszawie). Od kilku sezonów modne są również głębokie dekolty – w tym roku przede wszystkim w kształcie litery V, z przodu lub na plecach. Mogą być one całkowicie odkryte lub przesłonięte przezroczystym, siateczkowym materiałem. Poza klasyczną bielą projektanci proponują suknie w kolorze zgaszonego różu, nude, szarości i pastelowych odcieni niebieskiego. Ciekawym trendem w modzie ślubnej 2017 są duże kokardy, związane przy szyi, na pasku lub trenie. Oryginalne rozwiązanie stanowią także pelerynki, zakładane na suknię zamiast welonu. W bukietach ślubnych prym wiodą naturalne, luźne wiązanki z dużą ilością zieleni, bukiety kaskadowe oraz eleganckie zestawienia róż, dalii i piwonii, przewiązane jedwabną wstążką.

 

Trendy w dekoracjach weselnych

W 2017 roku powoli odchodzimy od stylu rustykalnego – na stołach zamiast drewna i naturalnych ozdób pojawia się szkło, biel, srebro, stare złoto lub mosiądz. Dużą rolę w dekoracjach gra oświetlenie, montowane na suficie, pojawiające się na stołach w formie małych lampek na drucikach, czy też umiejscowione za stołem pary młodej. W tym ostatnim przypadku często towarzyszy mu backdrop, czyli specjalne tło dla nowożeńców, utworzone z wiszących dekoracji, kwiatów czy spiętych błyszczących materiałów. Najważniejszym trendem jest jednak zieleń: czy to w postaci bogatych roślinnych konstrukcji, spływających z sufitu, czy też zielonych girland na ścianach lub stole. Greenery mogą też oplatać żyrandole, stoły i krzesła. W przypadku tych ostatnich zastępujemy klasyczną biel beżem, szarością lub stonowanym brązem. Bezwzględnie rezygnujemy z pokrowców na krzesła. Możemy pokusić się natomiast o oryginalne dekoracje, takie jak miedziane klatki, tabliczki z drogowskazami czy geometryczne papierowe ozdoby.

Tagi: