• Rodzinne wakacje na Korfu

Rodzinne wakacje na Korfu

2017-04-20 \\ Rodzina \\

Czy zastanawiałeś się już, gdzie spędzisz najbliższe wakacje? Jeśli nie masz jeszcze żadnych planów, a chciałbyś udać się z rodziną na niezapomnianą wycieczkę­ – powinieneś wziąć pod uwagę wyspę Korfu.

Dlaczego?

Grecja może się poszczycić wieloma pięknymi miejscami, ale wyspa Korfu przekracza najśmielsze wyobrażenia. Jest to prawdziwy raj dla osób wrażliwych na uroki natury. Zresztą zniewalające piękno tego magicznego zakątka z całą pewnością wywrze również niemałe wrażenie na turystach bardziej gruboskórnych, którzy zazwyczaj nie są raczej skłonni do głębokich zachwytów estetycznych. Na wyspę Korfu każdego roku przybywają wycieczkowicze z całego świata, zwabieni nie tylko jej walorami krajobrazowymi, ale również mnóstwem ciekawych atrakcji.
 

Korfu: atrakcje turystyczne

Wyspa Korfu to przede wszystkim ciekawe miejsca. Obowiązkowo należy odwiedzić roztętnioną życiem i oferującą moc atrakcji stolicę wyspy. Jest to malownicze miasto, liczące sobie już ponad dwa milenia. Na jego ulicach można zobaczyć wiele godnych uwagi zabytków, a także na własne oczy przekonać się, co znaczy podróż po prawdziwym greckim mieście. Ciasne uliczki w dzielnicy Campiello, zabudowane gustownymi kamienicami, nawiązują do włoskiej stylistyki architektonicznej. Aleja Liston, najbardziej reprezentatywna część stolicy, skupia na swoim terenie mnogość najlepszych na całej wyspie restauracji, sklepów i kawiarń, nad którymi pną się stylowe, malownicze arkady. W miejscowości nie brakuje również różnego rodzaju tawern, i pubów, gdzie przy akompaniamencie rytmicznej greckiej muzyki urlopowicze i globtroterzy z całego świata spędzają czas na rozmowach towarzyskich i tańcach. Nie można też narzekać na brak ustronnych zakątków, stanowiących enklawę ciszy i spokoju: niedaleko alei Liston rozciąga się na wiele dziesiątków metrów pole do krykieta, sąsiadujące z licznymi terenami zielonymi.

Innym wartym obejrzenia miejscem są ruiny zamku Angelocastro (nazwa znaczy dosłownie: zamek aniołów). Ta jedyna w swoim rodzaju budowla zawdzięcza swoje miano swojemu zaiste nietypowemu położeniu – wznosi się bowiem na najwyższym wzgórzu w okolicy Paleokastritsy, miejscowości położonej na zachodnim wybrzeżu wyspy. Według miejscowych podań ta potężna warownia miała służyć obronie przed piratami oraz ekspansjonistycznymi zapędami władców z innych regionów.

Skoro już o zamkach mowa, grzechem byłoby nie odwiedzić Achilionu, niegdysiejszej siedziby cesarzowej Sisi. Do jego powstania przyłożyli rękę dwaj znamienici architekci, z pochodzenia Włosi: Rafaelo Corito i Antoni Lanti. Achilion nawiązuje swoim wystrojem do neoklasycyzmu; okolony jest malowniczym ogrodem w stylu francuskim, który szczególnie malowniczo wygląda z ozdobnych okien pałacu.

Wybieracie się w okolice Pantokratora, największej góry na Korfu? Nie zapomnijcie odwiedzić przycupniętej u jego stóp Starej Perytii, w której czekają na was wyborne potrawy, niemające sobie równych na całej wyspie, oraz urzekające krajobrazy o swoistej, niepowtarzalnej fizjonomii. Wystarczy przyjrzeć się zdjęciom tego ustronnego miejsca, aby poczuć ciążącą tu w powietrzu nostalgię i pamięć dawnych dobrych czasów, kiedy to wąskie uliczki brukowane kamieniami rozbrzmiewały jeszcze krokami mieszkających tutaj ludzi.

 

To, o czym powyżej sobie powiedzieliśmy, nie wyczerpuje naturalnie wszystkich atrakcji turystycznych, którymi może się poszczycić wyspa Korfu. Wspomniane miejsca nalezą do najczęściej odwiedzanych, stanowią też najbardziej rozpoznawalne punkty orientacyjne. Po więcej informacji na temat samej wyspy oraz jej infrastruktury odsyłamy do podlinkowanych w artykule źródeł.

Tagi: