• Na majówkę z niemowlakiem – czego nie możesz zapomnieć?

Na majówkę z niemowlakiem – czego nie możesz zapomnieć?

2017-04-26 \\ Niemowlę \\

Czeka cię pierwszy kilkudniowy wyjazd z małym dzieckiem? Jeśli odpowiednio wcześniej zaczniesz przygotowania i sporządzisz listę rzeczy, które powinnaś zabrać, urlop majowy nie będzie w żaden sposób stresujący. Sprawdź, co powinno znaleźć się w wakacyjnej wyprawce niemowlaka!

Do głównego bagażu spakuj odpowiednią ilość ubranek na każdy dzień pobytu, w wariantach na różną pogodę. Niezbędne ubranka dla niemowląt to: body z długim i krótkim rękawem, śpioszki, pajacyki, cieplejsza bluza lub sweterek, kurtka, bluzeczki, spodnie, skarpetki, itp. Nie zapomnij o czapeczce i – na wypadek gorszej pogody – kombinezonie z rękawiczkami. Zapakuj wózek, ciepły kocyk, ulubione zabawki Twojego malucha, zapas pieluch (kilkadziesiąt sztuk), zestaw dziecięcych kosmetyków (również tych z filtrem słonecznym) oraz wanienkę turystyczną. W bagażu powinny znaleźć się także wszelkie akcesoria do karmienia: butelki, podgrzewacz, słoiczki, mleko i łyżeczka dla malucha. Na wszelki wypadek weź ze sobą środki przeciwbólowe dla dzieci, termometr oraz lekarstwo na kolki i wzdęcia.

Poza bagażem głównym zadbaj również o ten mniejszy, podręczny. Powinnaś zapakować do niego kilka pieluch na zmianę, smoczek, wodę lub mleko do picia, niewielkie przekąski na drogę oraz ulubioną zabawkę dziecka. Przed wyjazdem upewnij się, czy miejsce, w którym będziesz nocować, zapewnia dodatkowe łóżeczko dziecięce, dostęp do pralki i inne udogodnienia. Wybierz pokój z łazienką, położony na parterze lub pierwszym piętrze – łatwiej będzie z niego wynieść wózek.

Oprócz samej wyprawki warto zadbać o kilka udogodnień podczas podróży i pobytu. W samochodzie przydadzą się rolety lub osłonki przeciwsłoneczne. Na majówkę – w zależności od tego, gdzie się wybierasz i jak będziesz spędzać czas – zabierz chustę lub nosidełko, które ułatwią spacery po piaszczystych drogach. Nad morze warto wziąć namiot plażowy, niewielki basenik lub leżaczek. W podróż najlepiej wyrusz rano, kiedy nie ma dużego ruchu. Jeśli wybierasz się za granicę, sprawdź przepisy dotyczące przewozu dziecka. Podczas jazdy rób krótkie postoje – pamiętaj, że niemowlę nie powinno spędzać w foteliku więcej, niż dwie godziny dziennie. Jeśli podróż będzie trwała dłużej, należy co godzinę zatrzymywać się i wyjmować dziecko z fotelika, aby zmienić jego pozycję. I na koniec najważniejsze – podejdź do wyjazdu z optymizmem i nie stresuj się! Jeśli zabierzesz wszystkie niezbędne rzeczy, opieka nad maluchem podczas wyjazdu nie będzie niczym się różnić od tej codziennej.