• Ubranka na chrzest: jakie wybrać?

Ubranka na chrzest: jakie wybrać?

2017-08-23 \\ Niemowlę \\

Chrzest jest niezwykle doniosłym wydarzeniem w życiu każdego chrześcijanina. Dlatego też warto przystroić swoją pociechę tak, aby jej ubiór licował z rangą tej uroczystości.

Zakupowy szał

Ubranka, które kupimy dziecku z okazji chrztu, mogą mu się przydać w niedalekiej przyszłości, np. jeśli zostaniemy zaproszeni na czyjś ślub i zechcemy ubrać swoje dziecko z zachowaniem wszelkich form. Dlatego nie należy oszczędzać na zakupie eleganckiego ubrania. Nawet jeśli miałoby się okazać, że zostanie ono włożone raz, właśnie na chrzest. Wspomnienia z tej uroczystości na zawsze już zasiedlą pamięć rodziców i wszystkich innych osób, które będą świadkami pierwszego sakramentu. Warto więc zadbać o to, aby nasza latorośl prezentowała się naprawdę uroczo. Uwiecznimy ją w końcu na zdjęciach i filmach – i niejednokrotnie będziemy wracać myślami do tych magicznych chwil. Ale nie tylko dlatego warto dopiąć wszystko na ostatni guzik. Już samo chodzenie po sklepach (ew. poszukiwanie ciuszków w sieci) jest zajęciem niezwykle pasjonującym, przynoszącym wiele radości. Przebieranie w tej nieogarnionej obfitości, jaką mają do zaoferowania sklepy z elegancką odzieżą dziecięcą, daje naprawdę mnóstwo pozytywnej energii. Warto się o tym przekonać.

 

Jakie ciuszki kupić?

Należy zwracać uwagę nie tylko na walory estetyczne poszczególnych ubrań, ale również na to, czy dziecko będzie się czuło w nich na tyle swobodnie, aby się nie wiercić i nie reagować płaczem na próby wciśnięcia go w sukienkę czy w garniturek. Odzież, nawet najbardziej elegancka, nie może zbytnio krępować ruchów – dzieci są istotami niezwykle żywiołowymi i trzeba się z tą żywiołowością liczyć. Wiedzą o tym zresztą producenci dobrej odzieży dziecięcej.

Innym istotnym kryterium, które również należy uwzględnić przy wyborze ubranka na chrzest, jest materiał, z jakiego odzież została wykonana. Najlepiej postawić na tkaniny naturalne, umożliwiające skórze swobodne oddychanie. Najlepsze sukienki dla dziewczynek wykonane są z tafty, jedwabiu, satyny, organzy, wełny oraz francuskiej i hiszpańskiej koronki. Natomiast wysokiej jakości garniturki dla chłopców szyje się z włoskiej wełny, jedwabiu, lnu i szantungu. Są to materiały przyjazne dla wrażliwej skóry dziecka.

 

Im strojniej przyodziana będzie Wasza latorośl, tym piękniejsze wspomnienia wyniesiecie z uroczystości i tym piękniejsze zdjęcia pojawią się w Waszym albumie. Pamiętajcie jednak, żeby zachować umiar – maluszek nie powinien tonąć w fałdach królewskich tkanin, oplątany złoceniami, z krzykliwym nakryciem na głowie. Wszystko ma swoje granice – elegancja również, zwłaszcza w wersji dziecięcej.

 

fot. petitemaison.pl