• Co każdy rodzic powinien wiedzieć o karmieniu dziecka?

Co każdy rodzic powinien wiedzieć o karmieniu dziecka?

2017-09-20 \\ Niemowlę \\

Prawidłowe karmienie dziecka jest bardzo ważnym i odpowiedzialnym zadaniem, do którego należy się odpowiednio przygotować. Zwłaszcza, jeśli mama decyduje się karmić swoje maleństwo mlekiem modyfikowanym.

Co trzeba wiedzieć o karmieniu z butelki?

Przede wszystkim należy pamiętać, że wybór odpowiedniego mleka modyfikowanego zależy w dużej mierze od odpowiednich zaleceń lekarza. Nie powinno się wybierać mieszanki samodzielnie. Na rynku obecnie jest wiele różnych firm oferujących szeroki wachlarz produktów. Przed podjęcem decyzji musimy mieć pewność, jakie mleko kupić, by zapewnić dziecku wszystkie niezbędne składniki. Mleka dzielą się pod względem składu na dwa rodzaje: w zależności od wieku malucha (numery na opakowaniach: 0, 1, 2 itd.) oraz ze względu na potrzeby malucha (mieszanka dla dzieci o zbyt niskiej wadze, niejadków, z nietolerancją laktozy czy alergików).

Po wyborze odpowiedniego mleka należy także zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria do jego przygotowywania i przechowywania. Najlepiej podawać mleko modyfikowane w butelkach, które różnią się od siebie kształtem smoczka, wielkością oraz długością utrzymywania ciepła. Przed zakupem odpowiednich produktów warto więc rozeznać się w aktualnej ofercie i wybrać spośród niej te, które najlepiej spełnią nasze oczekiwania. Wybór mogą ułatwić gotowe zestawienia najlepszych dziecięcych artykułów drogeryjnych, sporządzane przez sklepy internetowe w oparciu o dane sprzedażowe, opinie i oceny klientów.

Podczas kompletowania wyprawki nie powinniśmy również zapominać o takich niezbędnych artykułach, jak podgrzewacze do butelek, zapasowe smoczki czy woreczki do sterylizacji.


 

Jak dbać o mleko i higienę butelek?

By mieć pewność, że mleko przygotowane jest odpowiednio, a butelki są czyste i wolne od bakterii, warto zaopatrzyć się w specjalne worki higieniczne zapewniające sterylność butelek. Wkłada się w nie butelkę i nalewa wody, aby później wstawić całość na kilka minut do mikrofalówki. Wysoka temperatura zabija bakterie, a dzięki temu praktycznemu gadżetowi butelka wewnątrz pozostaje sterylna.

Innym praktycznym i przydatnym urządzeniem jest podgrzewacz do butelek. Jest to niezwykle intuicyjny oraz prosty w użytkowaniu gadżet. Ddatkowo jest wypoażony w czasomierz, dzięki któremu możemy mieć pewność, że przygotowany pokarm będzie miał odpowiednią temrperaturę.