• Jak angielski może się przydać naszym dzieciom?

Jak angielski może się przydać naszym dzieciom?

2017-10-04 \\ Nastolatek \\

O korzyściach płynących z biegłej znajomości języka angielskiego nie trzeba nikogo przekonywać. Osoby władające angielszczyzną mają większe szanse na rynku pracy, potrafią bez problemów porozumieć się z obcokrajowcami, lepiej radzą sobie z wyzwaniami zawodowymi.

Znajomość języka angielskiego a perspektywy zawodowe

Jeśli chodzi o język angielski, wielu uczniów poprzestaje na obligatoryjnych zajęciach w szkole. A ponieważ zajęcia te dostarczają im jedynie elementarnych wiadomości i nie są zbyt wymagające, nie mogą stanowić jedynego źródła wiedzy dla kogoś, kto myśli poważnie o swojej karierze i wiąże nadzieje z dobrze płatną i interesującą pracą. Znajomość języka angielskiego to dzisiaj absolutny wymóg, któremu młodzi ludzie muszą sprostać, jeśli zależy im na powodzeniu w sferze zawodowej. Ewentualne deficyty w tym przedmiocie przekładać się będą wydatnie na przyszłe sukcesy i porażki, na wysokość zarobków, a także na przychylność przyszłego pracodawcy, który zapewne wyżej będzie cenił pracownika władającego językiem angielskim niż takiego, który ledwie sobie z nim radzi albo nawet w ogóle nie jest w stanie skonstruować po angielsku żadnego zdania. Poza tym w dzisiejszych czasach nie do pomyślenia jest wyjazd za granicę w celach zarobkowych bez znajomości angielskiego. Ten ostatni stanowi jak gdyby przepustkę do życia na odpowiednim poziomie materialnym. Praca za granicą najczęściej wiąże się z koniecznością obcowania z ludźmi o różnej narodowości. Nie sposób wyobrazić sobie nawiązywania z nimi owocnych i poprawnych relacji jedynie przy użyciu gestów i mimiki.

Dlatego warto już od najmłodszych lat wpajać dzieciom nawyk systematycznego uczenia się nowych słówek i przyzwyczajać je stopniowo do kontaktu z anglojęzycznymi przekazami pisanymi oraz mówionymi. Z całą pewnością okaże się to dobrą inwestycją w przyszłość i zaprocentuje kiedyś wymiernymi efektami.

 

Kursy języka angielskiego

W przyswajaniu sobie arkanów każdego języka obcego – nieważne, czy jest to angielski, niemiecki, francuski czy hiszpański – bardzo pomaga kontakt z osobami wykwalifikowanymi w zakresie znajomości danego języka i posiadającymi kompetencje do zawodowego dzielenia się z innymi swoją wiedzą. Dlatego tak owocne jest uczestniczenie w dobrych kursach językowych (sprawdź kursy angielskiego od ESSK), prowadzonych przez kompetentnych nauczycieli. Jeśli masz taką możliwość, nie zastanawiaj się długo i zapisz swoje dziecko do odpowiedniej dlań szkoły językowej. Targetem wielu takich placówek są nie tylko przedstawiciele jakiejś jednej zawężonej grupy wiekowej – oferty szkół tego typu adresowane są do osób w różnym wieku, o różnych umiejętnościach w zakresie posługiwania się angielszczyzną, mających różne oczekiwania wobec kursu. Nie będzie więc najmniejszego problemu ze znalezieniem zajęć dostosowanych do możliwości i aktualnej sprawności językowej Twojego dziecka.

 

Im wcześniej zaczniesz oswajać swoje dziecko z językiem angielskim, tym większa szansa, że w przyszłości, kiedy już będzie musiało samodzielnie stawić czoła dorosłemu życiu, znajdzie intratną pracę i będzie dobrze sobie radziło z wyzwaniami dnia codziennego. Coraz więcej młodych ludzi wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu lepszych zarobków, być może Twoja pociecha do nich dołączy. Wówczas z całą pewnością nabyte na kursach i w szkole umiejętności językowe jej się przydadzą.