• Najlepsze miejsca na ferie zimowe 2018!

Najlepsze miejsca na ferie zimowe 2018!

2017-10-06 \\ Rodzina \\

Zima zbliża się do nas powoli, lecz nieubłaganie. I choć nadal dni są ciepłe, a drzewa kolorowe, to jednak kasztany spadły, a dzieci poszły do szkół. To znak, że należy zacząć już planować ferie zimowe 2018. Gdzie pojechać, by zimowy czas spędzić aktywnie i wesoło? Oto kilka najlepszych miejsc!

Krynica-Zdrój

Popularna już od lat miejscowość uzdrowiskowa, do której co rok przyjeżdżają turyści z całej Polski. Tutaj nie tylko zakosztujesz zdrowej wody mineralnej i niespotykanie świeżego powietrza, ale także skorzystasz z niezwykle rozbudowanej infrastruktury dla narciarzy. Z pięknie usytuowanych nartostrad rozpościerają się piękne widoki na Beskidy oraz Tatry, a oświetlona trasa na Jaworzynie Krynickiej umożliwia jazdę na nartach nawet po zmroku. Rozbudowana sieć hoteli i schronisk pomieści wielu miłośników zimowego szaleństwa, ale i tak musisz się pospieszyć, jeśli właśnie tu planujesz spędzić ferie.

 

Szklarska Poręba

Dolny Śląsk oferuje jedną z najbardziej atrakcyjnych zimowych miejscowości turystycznych - Szklarską Porębę. To niewielkie miasteczko jest ulubionym miejscem narciarzy. Funkcjonujący w Szklarskiej Porębie nowoczesny ośrodek narciarski Ski Arena Szrenica oferuje turystom liczne atrakcje na najwyższym poziomie. Dostępne są trasy zjazdowe zarówno dla doświadczonych, wytrawnych narciarzy, jak i dla tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w narciarstwie. Istotnym faktem jest, że Ski Arena Szrenica oferuje zawsze doskonale ośnieżone stoki. O prawidłową jakość nawierzchni nartostrad dbają ratraki. Nawet jeśli zima nie uraczy nas zbyt dużą ilością śniegu - zawsze możesz pojeździć tutaj na nartach. Ponadto znajduje się tutaj mnóstwo ciekawych ośrodków narciarskich, które oferują naukę jazdy na nartach i snowboardzie oraz wypożyczenie sprzętu. Jednym z doświadczonych i profesjonalnych ośrodków jest SkiPoint - szkoła narciarska, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów mogą uczyć się zarówno dzieci, nastolatkowie, jak i dorośli. Na wyciągu znajdują się stoki o różnym poziomie trudności. Warto wiedzieć także o tym, że jedna z tras, “Puchatek”, jest oświetlana na całej swej długości aż do godziny 22 - możesz więc jeździć nawet po zmroku.

 

Kraków

A jeśli z nartami Ci nie po drodze, zajrzyj do Krakowa, który oferuje niezwykłe bogactwo różnorodnych wrażeń. Odwiedź pokryte śniegiem i skąpane w słońcu Wzgórze Wawelskie, miejsce urzędowania królów Polski. Zajdź do Sukiennic i podziwiaj imponującą architekturę oraz sprzedawane w nich arcydzieła wykonane przez ludowych artystów. Koniecznie zwiedź obiekty sakralne, których w samym Starym Mieście znajdziesz kilkanaście.

Wolisz bliski kontakt z naturą? Odwiedź więc Ojcowski Park Narodowy - zimą także jest w nim pięknie. Las Wolski oferuje możliwość spacerowania zimą, a mieszczący się w nim Ogród Zoologiczny pozwala na podziwianie mieszkających w nim zwierząt.

 

Zakopane

Kto jeszcze tutaj nie był, koniecznie musi się wybrać! Zakopane to miejsce najczęściej wybierane przez turystów. Mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych co roku przyciąga tłumy zwolenników zimowej aury. Wiele stoków narciarskich, wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch, gdzie można podziwiać urokliwe krajobrazy, Gubałówka czy widok skoczni narciarskiej - to wszystko wprawia w zachwyt. W Zakopanem można aktywnie spędzić czas wolny, jeżdżąc na nartach lub snowboardzie; wieczorami natomiast przechadzać się po pięknie oświetlonych Krupówkach, gdzie odbywają się góralskie biesiady.

 

A może do ciepłych krajów?

To idealna propozycja dla tych, którzy zdążyli już zatęsknić za upalnymi, słonecznymi dniami. Gdy u nas panuje sroga zima, wiele zagranicznych krajów stoi otworem przed turystami. Wyjazd za granicę z całą rodziną wymaga wielu pieniędzy, nie każdego na to stać. Niemniej jednak osobom, które mogą sobie pozwolić na taką wycieczkę, polecamy wyjazd nad morze.

 

Choć zagraniczne kurorty kuszą i oferują wiele atrakcji, to jednak lepszym i tańszym rozwiązaniem jest wybrać jakąś polską miejscowość turystyczną. Wystarczy tylko określić swoje oczekiwania, zarezerwować nocleg i już można ruszać na spotkanie z przygodą.