• Skuteczna ochrona przed smogiem - maski dla dzieci i dorosłych

Skuteczna ochrona przed smogiem - maski dla dzieci i dorosłych

2017-10-06 \\ Rodzina \\

Problem smogu dotyczy coraz większej liczby polskich miast. Z jego szkodliwym oddziaływaniem zmagają się zarówno dzieci, jak i dorośli. Czy są skuteczne sposoby na poprawę jakości wdychanego powietrza? Czy maski antysmogowe rzeczywiście filtrują powietrze?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że powietrze w Polsce jest coraz bardziej zanieczyszczone. Nieuchronnie zbliża się sezon grzewczy i sytuacja zapewne jeszcze bardziej się pogorszy. Winę za tę dramatyczną sytuację ponoszą przede wszystkim kiepskiej jakości piece zamontowane w domowych gospodarstwach, w których spala się śmieci. Statystyki wskazują, że co roku aż 70% sprzedawanych pieców nie spełnia żadnych norm emisji spalin. Nie można się więc spodziewać poprawy sytuacji. W wielu polskich miastach - szczególnie w Krakowie - smog stale się powiększa. Jak więc uniknąć wdychania brudnego powietrza?

 

Maska antysmogowa - rozwiązanie dla dzieci i dorosłych

Zadaniem maski antysmogowej jest filtracja wdychanego powietrza i oczyszczenie go ze szkodliwych pyłów. Odpowiadają za to wbudowane w nią filtry, które można podzielić na:

  • węglowe - wykonane z aktywnego węgla; zatrzymują niemal całość znajdujących się w powietrzu zanieczyszczeń i jest to najpopularniejszy rodzaj filtrów,
  • HEPA - bardziej zaawansowane i bardzo skuteczne; za zatrzymanie pyłów odpowiedzialne są naładowane elektrostatycznie cząsteczki,
  • bioaktywne - ich zaletą jest fakt, że nie zatrzymują cząsteczek na filtrze, lecz degradują je przy pomocy specjalnych enzymów, zapobiegając ich kumulowaniu się.


 

Czy warto stosować tego typu rozwiązania?

Aby zdać sobie sprawę z tego, jak ważnym produktem są maski antysmogowe, należy wiedzieć, jakie konsekwencje niesie ze sobą oddychanie powietrzem niskiej jakości. Skutki są odczuwalne niemal od razu i zaliczają się do nich: bóle gardła i głowy, suchość w ustach, meczący kaszel i trudności z oddychaniem. O długofalowych skutkach aż strach wspominać. Ważne jest to, że coraz bardziej skutki są odczuwane także przez dzieci, zwłaszcza te chorujące na alergię. Wszelkiego rodzaju pyły i kurze utrudniają im codzienne i normalne funkcjonowanie. 

Wiele osób obawia się, że maska może przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu. Te obawy nie mają żadnego uzasadnienia. Budowa masek sprawia, że są niemal nieodczuwalne na twarzy. Regulacja zapięć umożliwia ich dopasowanie do każdej twarzy, a duże otwory umożliwiają całkiem swobodne oddychanie. Takie walory posiadają maski dla dzieci i dorosłych z kolekcji Casual producenta Ozone Mask. Dodatkowo nowoczesny design sprawia, że idealnie komponują się z ubiorem, nie zwracając na siebie uwagi przechodniów.

Rodzinom lubiącym spędzać aktywnie wolny czas na świeżym powietrzu dedykowane są maski antysmogowe w wersji Sport. Bieganie, jazda na rowerze, deskorolce, rolkach, ćwiczenia na siłowniach zewnętrznych nie muszą już budzić obaw związanych ze smogiem. Oferta na stronie http://ozonemask.pl/maski-sportowe/ zawiera sprawdzone maski z wymiennymi filtrami i specjalnym mocowaniem, które nie pozwala odczuwać dyskomfortu podczas aktywności fizycznej.

Maska antysmogowa dla dzieci i dorosłych wcale nie musi być nudna. Można ją dostać w tylu wzorach i kolorach, że może ona stanowić ciekawy dodatek do stylizacji. Jednak nie to jest najważniejsze. Funkcjonalność oraz filtracja powietrza zawierającego smog są tutaj kluczowymi elementami. Wybierając odpowiednie maski dla siebie i swojej rodziny, miejmy na uwadze przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo.