• Kreatywne zabawki edukacyjne

Kreatywne zabawki edukacyjne

2017-10-11 \\ Przedszkolak \\

Każdemu rodzicowi zależy, aby jego dziecko podczas zabawy przyswajało jednocześnie nową wiedzę. Pod tym względem idealnie sprawdzają się zabawki edukacyjne, które w ostatnich latach cieszą się niespotykaną dotąd popularnością.

Zabawa i nauka w jednym


Zachęcenie dziecka do nauki najczęściej okazuje się problematyczne. Łatwiej jest skłonić nasze pociechy do samodzielnego zdobywania wiedzy poprzez wykorzystanie obiektów ich zainteresowań. Dlatego też zgodnie z zamysłem projektantów zabawki edukacyjne oprócz dostarczania samej rozrywki pobudzają również dziecięcą kreatywność oraz wyobraźnię.

Są one zdecydowanym przeciwieństwem pozostałych zabawek: zautomatyzowanych, jaskrawych, odtwarzających różne dźwięki, z lampkami, melodyjkami – wbrew pozorom tego typu atrakcje bardzo szybko nudzą się maluchom, gdyż ich funkcjonalność mocno ogranicza dziecięcą fantazję. W konsekwencji w niedługim czasie od rozpakowania prezentu trafiają one do pudła lub w kąt bawialni.


Czego więc dzieci oczekują od zabawek?
Odpowiedź jest bardzo prosta – szkraby chcą się bawić po swojemu, a nie według odgórnie ustalonych zasad. Wystarczy porównać sławną figurkę action-mana z zestawem wszystkim znanych klocków. To właśnie przy nich dzieci spędzają całe miesiące, ponieważ dają im możliwość tworzenia własnych konstrukcji.


Zabawki edukacyjne znacznie rozwijają wyobraźnię, pobudzają niezmierzone pokłady dziecięcej kreatywności oraz ciekawości. Wywołują w maluchach chęć dowiedzenia się czegoś o konkretnej zabawce, rzeczach i przedmiotach z nią powiązanych, poznania otaczającego ich świata. Z tego powodu klocki, układanki, kolejki, tablice edukacyjne i tym podobne zabawki tak długo cieszą się niemalejącym zainteresowaniem każdego smyka.


Jednym z największych sklepów internetowych w Polsce, który posiada zabawki edukacyjne, jest Nefere.pl. Warto zapoznać się z ich ofertą, gdyż znajdziemy w niej o wiele więcej niż same zabawki. Na stronie sklepu dostępne są  także akcesoria dekoracyjne oraz przybory dla dzieci.