• Buty dla dziecka w każdym wieku

Buty dla dziecka w każdym wieku

2017-11-13 \\ Przedszkolak \\

Większość rodziców, którzy mają już „odchowane” dzieci, pamięta radość z ich pierwszych kroków oraz z tego, kiedy kupowało się pierwsze buciki.

Jest to radość, ale również obowiązek, bo choć buciki dziecięce są teraz dostępne wszędzie i w każdej cenie, to ich prawidłowy dobór wcale taki łatwy i oczywisty już nie jest.

Wybór odpowiednich butów dla dziecka wymaga nieco rozeznania tematu, zasięgnięcia odpowiednich informacji. Tylko w ten sposób możliwe jest zakupienie odpowiednich i dobrej jakości bucików zarówno dla malucha, jak i dla starszego dziecka.

 

Pierwsze buty – nie tak szybko

Kupno bucików dziecięcych zaraz po tym, jak dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki, to tak naprawdę głupota. Głównie dlatego że dziecko w dalszym ciągu nie ma na tyle rozwiniętych stópek, aby w ogóle buty wykorzystać. Inną rzeczą natomiast jest to, że tak małe dziecko w bucikach ma zahamowany rozwój stopy, co może przynieść odwrotne skutki do tych, których oczekujemy, a nawet może to doprowadzić do poważnych schorzeń stópek dziecięcych.

Buty dla dziecka wybrać można dopiero wtedy, kiedy tak naprawdę rozpocznie chodzenie poza domem, czyli na pewno kilka miesięcy po stawieniu pierwszych kroków. W domu natomiast dziecko powinno chodzić boso.

 

Buty dla dziecka przedszkolnego

Dzieci przed pójściem do szkoły mają pewną tendencję, jaką jest regularne niszczenie butów. Tym bardziej dla dzieci w wieku przedszkolnym warto wybierać buciki nieco tańsze, takie, które będą mogły zniszczyć i które nie pozostawią pustego portfela rodziców. W tym celu można skorzystać ze sklepu internetowego lub też z aukcji internetowej i tam też zamówić odpowiednią parę butów dla dziecka w wieku przedszkolnym. Dobrze też, aby buciki takie były butami dosyć uniwersalnymi, czyli idealnym przykładem są na przykład adidasy. Warto pamiętać o tym, że każde tańsze buty można wyposażyć w specjalne wkładki, które są sposobem na to, by stopa była odpowiednio podparta i rosła dobrze. Wkładki wysokiej jakości same dopasowują się do stóp dziecka, można je bezproblemowo przenosić z obuwia do obuwia.

 

Pierwsze buty skórzane

Bardzo trudnym wyborem są pierwsze skórzane buty dla dzieci i młodzieży. Raz, że dzieci nie bardo wiedzą, jak szanować buty, a tym bardziej tak delikatne obuwie jak skórzane właśnie. Dwa, że dzieci nie rozumieją, iż skórzane buty nie nadają się do gry w piłkę i nie są najlepsze do biegania. Pierwsze buty skórzane dla dziecka warto więc wybrać z przymrużeniem oka. Oznacza to, że nie warto wydawać na nie dużych pieniędzy, ponieważ prawdopodobnie dziecko szybko z nich wyrośnie, o ile nie zniszczy ich wcześniej na skutek używania. Buty skórzane są na pewno znacznie bardziej trwałe od tych wykonanych z innych materiałów, są idealnym wyborem na jesień lub zimę, ponieważ prawidłowo zaimpregnowane nie będą przemakać i zapewnią komfort codziennego ich użytkowania.

 

Szukając markowych i skórzanych fasonów dla dziecka, koniecznie sprawdź buty sportowe dziecięce ze strony Retrokicks.pl

Tagi: