• Ferie z dziećmi w górach - gdzie wyjechać?

Ferie z dziećmi w górach - gdzie wyjechać?

2017-12-11 \\ Rodzina \\

Ferie szkolne coraz bliżej, najwyższy więc czas zaplanować odpowiedni wypoczynek dla siebie i swoich dzieci. Niezmiennie podczas zimowego wypoczynku prym wiodą sporty zimowe, warto więc wybrać się całą rodziną w góry, gdzie wszyscy miłośnicy narciarstwa mogą oddać się zimowemu szaleństwu.

Ferie zimowe to idealny pretekst, by całą rodziną wyjechać w góry. Ale podróżowanie z dziećmi nie jest wcale proste. Powinniście więc opracować trasę w najdrobniejszych szczegółach, zabrać wszystkie konieczne sprzęty, no i znaleźć odpowiednie miejsce na wypoczynek; odpowiednie, czyli takie, które zapewni dzieciom zabawę przez cały pobyt, nie pozwoli im się znudzić. Ważne, aby nie znajdowało się ono na całkowitym odludziu - zimowe sporty to przyczyna wielu mniej lub bardziej poważnych kontuzji, które mogą wymagać szybkiej konsultacji medycznej. Podpowiadamy Wam więc - oto pięć pomysłów na ferie z dzieciakami.

 

Muszyna

Malowniczo usytuowana miejscowość, leżąca w sercu Beskidu Sądeckiego. Otoczona szczytami górskimi i potokami, a jednak szalenie atrakcyjna turystycznie. Muszyna w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci zmieniła się z małej mieścinki w perłę na mapie województwa małopolskiego.

To fantastyczne miejsce dla dorosłych i dzieci. Będziecie mieli tu liczne okazje do spacerowania, odetchniecie czystym powietrzem i nabierzecie pozytywnej energii.

Muszyna to także atrakcje dla najmłodszych. Dzieci nie tylko mogą szkolić się w trudnej sztuce jazdy na nartach, ale także wybrać się do nowoczesnego parku wodnego. Organizowane są tu także przejażdżki psimi zaprzęgami. Dzieciaki będą miały jedyną w swoim rodzaju okazję poznania psów zaprzęgowych. To z pewnością fantastyczne miejsce, które możemy polecić Wam z czystym sumieniem.

 

Bukowina Tatrzańska

To kolejna niezwykle atrakcyjna miejscowość, w której warto spędzić zimowe ferie z dziećmi. Pięknie położona w powiecie tatrzańskim Bukowina Tatrzańska to miejscowość typowo turystyczna; oferuje ona wszelkie udogodnienia i szeroki wachlarz atrakcji. Znajdziecie tu bogatą bazę noclegową - liczne hotele i pensjonaty są jednak tak bardzo oblegane, że rezerwacja miejsc noclegowych powinna nastąpić co najmniej kilka tygodni lub nawet miesięcy przed feriami zimowymi. Pamiętajcie, że przyjeżdżają tu turyści z całej Polski.

Bukowina to także centrum sportów zimowych: możecie pojeździć na nartach i snowboardzie, a liczne trasy zjazdowe dostosowane są do potrzeb osób początkujących oraz doświadczonych. Młodsze dzieci mają do dyspozycji lekkie pagórki do wesołych zjazdów na sankach. Nie zabraknie Wam także sposobności do zwiedzania i podziwiania zabytków, których w Bukowinie jest zaskakująco dużo. Na uwagę zasługują przede wszystkim drewniane pensjonaty z okresu międzywojennego, a także Dom Ludowy - największa w Polsce drewniana budowla.

 

Krynica-Zdrój

To miasteczko położone w bliskim sąsiedztwie wymienionej w pierwszym punkcie Muszyny. I choć niewielka, Krynica-Zdrój jest jednym z największych w Polsce centrów sportów zimowych. Można tu więc spróbować swoich sił w jeździe na nartach czy w snowboardzie, hokeju na lodzie, saneczkarstwie. To także miejscowość uzdrowiskowa. Przyjeżdżali tu najsławniejsi artyści: pisarze, pieśniarze i malarze. Warto wspomnieć Henryka Sienkiewicza, Jana Matejkę, Józefa Piłsudskiego czy Jana Kiepurę. Krynica-Zdrój to miejsce, w którym Wy i Wasze pociechy odpoczniecie i zażyjecie zdrowej porcji ruchu na powietrzu o krystalicznej przejrzystości.

 

Zakopane

Ostatnie na naszej liście miejsce - Zakopane. To miejscowość przede wszystkim modna, nazywana zimową stolicą Polski. A co można w niej robić? Warto skorzystać z kolejki na Kasprowy Wierch, zwiedzić skocznię narciarską Wielka Krokiew, przejść się ulicą Krupówki. Nieco starsze dzieciaki będą zachwycone możliwością zjazdu na zjeżdżalni grawitacyjnej oraz jazdy na nartach i snowboardzie.

 

Propozycje biura podróży

Jeśli jednak nie potraficie się zdecydować na miejsce, które zapewni Wam niezapomniane wrażenia z ferii - skorzystajcie z doświadczenia profesjonalistów. Pracownicy dobrego biura podróży poznają wszystkie Wasze oczekiwania i wymagania, będą potrafili zaproponować Wam miejsce, które je spełni.

To także idealne wyjście, kiedy nie macie czasu na zorganizowanie wyjazdu lub brakuje Wam w tym doświadczenia i obawiacie się, że czegoś możecie nie dopilnować. Biuro podróży załatwi za Was wszystkie formalności i zarezerwuje Wam pokój w wybranym pensjonacie, a przede wszystkim zagwarantuje dzieciom niezliczone atrakcje. To dobry pomysł, by spędzić ferie z dziećmi w górach w atrakcyjnej miejscowości.

 

Oto pięć, naszym zdaniem, najlepszych propozycji spędzenia zimowych ferii z dziećmi. Pamiętajcie, aby pobyt zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Wcześniej zaplanowany wyjazd pozwoli uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, a Wy i Wasze dzieci będziecie mogli cieszyć się wolnym czasem, z dala od zgiełku i obowiązków.